KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9365163
nr 936 5163
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Akvarell, Erik Jerken (1898-1947), Båtar, signerad, 27x23
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 26 januari 2015
kl 20:49:56
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr